Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 2 Czarne lustro sezon 2, odcinek 2
odcinek Czarne lustro (2011)

Biały niedźwiedź

White Bear 43m
7,9 10 746
ocen
7,9 10 1 10746
Czarne lustro
powrót do forum s2e2

S02E02

ocenił(a) serial na 9

Odcinek wzbudził we mnie chyba zamierzone przez autorów odczucia - zacząłem się mocno zastanawiać się kto w takim scenariuszu jest gorszy: morderczyni, czy tłum spragniony krwi? Więzienie ma przecież poddać kryminalistów procesowi resocjalizacji, więc czy pozbawienie bohaterki pamięci takim procesem nie było? "Poprzednie" życie pamiętała jak przez mgłę, czyli pewnie po kilku takich zabiegach pozbawienia pamięci nie pamiętałaby niczego, a postać jest rozrysowana w taki sposób, że, mimo upierdliwego wrzasku i szlochania, budzi w widzu współczucie - w końcu na każdy przejaw przemocy reaguje bardzo emocjonalnie. Pomijając skrajną nierealność całego odcinka, co sądzicie - czy taką osobę powinno karać się w nieskończoność, czy po prostu wymazać pamięć do końca i pomóc w powrocie do normalnego życia? O tym, że widownia jest równie chora, co bohaterka, nie wspominam, bo widziałem już takie tematy na tym forum.

ocenił(a) serial na 9
Kolo_109

Osobiście miałam wątpliwości czy główna bohaterka naprawdę jest morderczynią czy stanowi w tym wszystkim tylko ofiarę, a otaczający ją aktorzy i widzowie zabawiają się jej kosztem. Wszystkie dowody mogły zostać sfabrykowane pod publikę która nieświadomie uczestniczyła w przedstawieniu -ot, takie współczesne igrzyska. Poza tym nawet jeżeli do takiej zbrodni doszło w żaden sposób nie można traktować takiej "kary" jako adekwatnej wręcz przeciwnie-ukazuje że dla ludzi pastwienie się nad drugim człowiekiem, nie ważne jakim, może stanowić rozrywkę co jest przerażające.

bszych

" Poza tym nawet jeżeli do takiej zbrodni doszło w żaden sposób nie można traktować takiej "kary" jako adekwatnej wręcz przeciwnie-ukazuje że dla ludzi pastwienie się nad drugim człowiekiem, nie ważne jakim, może stanowić rozrywkę co jest przerażające." Przeciwnie. Taka kara była by adekwatna, a ktoś, kto dopuszcza się takiej bestialskiej zbrodni, powinien być pozbawiony godności i wszelkich praw, jakie mu wcześniej przysługiwały. To pewien rodzaj zindywidualizowanej kary, jak widać było w odcinku, każdy szczegół był wspólny ze zbrodnią, którą bohaterka popełniła.

_wilczur_

Dlaczego uważasz że robienie krzywdy drugiej osobie jest w porządku dlatego że ona zrobiła to pierwsza.To nie upoważnia do robienia krzywdy poza tym szerzenie zła nie jest dobre samo w sobie. Ten kto kara jest tak samo winny jak ten który popełnił zbrodnię. Zemsta jest zła.

_wilczur_

Nie potrafiłabym czerpać przyjemności z krzywdzenia drugiej osoby, nawet jeżeli zrobiła ona coś złego.
Wiadomo, ze w tym odcinku było wszystko przerysowane, ale przeraza mnie myśl, ze ktoś nawet może pomyśleć, ze taka kara byłaby dobra, a co gorsza, ze można by jeszcze czerpać z tego przyjemność

bszych

Jeżeli zapewnić ludziom anonimowość będą skłonni do największych podłości. Dobitnie pokazał to eksperyment przeprowadzony przez Zimbardo.

Kolo_109

Patologiczna zabawa pod płaszczykiem sprawiedliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones